Teknoloji

PlayStation Mobile Başkanı 2 Yıllık Çalışmanın Ardından Ekipten Ayrıldı

 
Sony Interactive Entertainment tarafından kurulan PlayStation Mobile kısmında bazı hareketler bulunuyor. Bölümün kuruluşundan 2 yıl sonra bölüm lideri gruptan ayrıldığını duyurur.
 
PlayStation Mobile deneyimli kişileri içerir
 
 
 
PlayStation Mobile bölüm lideri Nicola Sebastian, daha önce iPhone tarafında sekiz yıllık bir misyon üstlenmişti. Burada Apple Arcade bölümünde içerik lideri olarak çalıştı ve 2021’de PS Mobile bölümüne geçiş yaptı. Sebastiani, PlayStation’ın mobil ekibini oluşturmaktan sorumluydu ve Sony’nin Savage Game Studios’u satın almasında önemli bir figürdü.
 
MobileGamer.biz’in bildirdiğine göre Sebastiani, PlayStation ile olan sözleşmesinden bir yıldan kısa bir süre sonra şirketten ayrıldı. Yöneticinin neden ayrılmaya karar verdiği veya doğrudan başka bir şirkete geçip geçmediği şu anda net değil.
 
Son 2 yılda Sony, Apple, Kabam, Meta, Tencent, Wonderful Evil Megacorp, Samsung, Niantic, Zynga, Riot ve daha fazlasında çalışmış kişiler işe alındı. Bu bağlamda deneyimli kişilerden oluşan taşınabilir bir grup kurmuştur.
 
Öte yandan geçtiğimiz yıl bir iş konuşmasında yer alan Sony lideri Jim Ryan, 2025 yılına kadar PC ve taşınabilir tarafının yeniden canlanacağını açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu