Haber

Konya, Hatay’ın ağını canlandırmak için seferber oldu

HATAY (İGFA) –Konya Büyükşehir Belediyesi, deprem sonrası ulaştığı Hatay’da altyapı çalışmaları kapsamında içme suyu temini, isale sınır onarımları, vana işletmeciliği, su şebekesi arızalarına müdahale gibi faaliyetlerin yanı sıra yeni bir inşaat çalışması da yürütüyor. kanalizasyon şebekesi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatay’ın Defne ilçesinde komplike bir çalışma yürüttüklerini belirterek, “Hatay’da birçok ilgili kurum ve kuruluş depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek olmak için var gücüyle çalışıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Hatay’ın altyapısını eski haline getirmek için yoğun bir çaba harcıyoruz. İkinci gün sallamaya başladığımız su kuyularının devreye alınması, arızaların giderilmesi, su şebekesi imalatının yanı sıra kanalizasyon şebekesi imalatına da başladık. Hatay’ın Defne ilçesine bağlı Dursunlu Mahallesi’nde bulunan çadır kentte 400 metre kanalizasyon ve 600 metre içme suyu altyapısını sıfırdan yaptık. Daha önce burada böyle bir sınır yoktu. 4 gün boyunca devam eden şebeke imalat çalışmalarımız kapsamında çadırkentte bulunan tuvaletlerin su ve kanal temasları da KOSKİ gruplarımız tarafından yapılmıştır. Ekiplerimiz yerde 200 metrelik ilave su şebekesi inşaatı için çalışıyor.”

Hataylıların haftalık planlarını takip ederek çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Lider Altay, içme suyuna ulaşımı kolaylaştırmak için Konya’dan Hatay’a 48 tır su gönderdiklerini kaydetti.

Deprem nedeniyle kentin büyük bir bölümünün yıkıldığını bu nedenle içme ve kullanma suyu hizmetini tatlı su tankerleri ve fiber depolarla karşıladıklarını belirten Önder Altay, kentin çeşitli yerlerinde sokak çeşmesi imalatının yapıldığını da sözlerine ekledi. devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu