Haber

İYİ Parti’den Kılıçdaroğlu’nun sözlerine yanıt, “Bir parti başka bir partinin içişlerine karışmasın”

Dün Ankara’da televizyon temsilcileriyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, GÜZEL Parti Genel Başkanı Akşener’in “Parti içişlerine karışmasın” sözlerine “Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş aday olursa hayır demeyeceğiz” dedi. başka bir tarafın işleri. Her partinin kendi kuralları vardır” yorumlarına “İttifak çatlıyor” yol açtı.

“AKŞENER İLK KEZ BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPMADI”

Kılıçdaroğlu’nun sözlerine parti cephesinden yanıt gecikmedi. Kılıçdaroğlu’nun “Millet İttifakı’nda sıkıntıya yol açmayacak” sözlerinin yer aldığını belirten İYİ Parti kurmayları şu ifadeleri kullandı; “Akşener, İmamoğlu ve Yavaş’ın adaylığıyla ilgili ilk kez böyle bir açıklama yapmadı. Benzer söylemleri daha önce de kullanmıştı. Kazanmak için aday vurgulamak partinin içişlerine karışmak değildir. 2023’te Cumhurbaşkanlığını kim kazanırsa kazansın. İmamoğlu, Yavaş ya da Başkası, isim önemli değil demek ki muhalefet bu ismi ortak aday olarak göstersin.”

“AKŞENER NE YAPACAK?”

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre İYİ Parti kurmayları, Kılıçdaroğlu’nun Akşener’in katılımı üzerine “Almanya’daki Saraçhane olayını öğrendim” sözlerini şu şekilde değerlendirdi: “İttifakın temel mantığında bir mücadele var. İttifakın müşterek adayı İmamoğlu’na yargı üzerinden yürütülüyor.İmamoğlu da bir mücadele ortaya koyuyor.Akşener ne yapacaktı?Mücadeleyi görmezden mi gelseydi?Bunun altında başka bir sebep aramaya gerek yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu