Yaşam

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Kıdemli Şef Renkm Gökmen Şefliğinde İsmet İnönü’yü Anıyor

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, “İnatla dinlemezsen sevemezsin. Bir kere seversen vazgeçemezsin.” STK konserlerine olan yoğun ilgisi ve müziğe olan tutkusuyla tanınan Türkiye’nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü özel bir konserle anacak.

 

CSO ADA ANKARA’da 23 Aralık’ta gerçekleşecek konserde, CSO’da uzun yıllar müzik yöneticiliği yapan ve Orkestra için büyük emeği olan duayen Şef Rengim Gökmen yönetiminde; CSO sanatçılarından çello dersi alan İnönü onuruna Robert Schumann’ın La Minör Çello Konçertosu seslendirilecek. Konserde dünyanın en önemli konser salonlarında ve en prestijli festivallerinde yer alan genç yeteneğimiz çellist Dorukhan Doruk solist olarak yer alacak.

 

Konserin ikinci bölümünde, Richard Wagner’in kreasyonları arasında bir başyapıt olarak kabul edilen Nürnberg’li Usta Müzisyenler’in uvertürü, CSO yorumuyla seyirciyle buluşacak. Konser, Richard Strauss’un Viyana Valsi’nin ruhunu yansıtan Rose Knight Suite ile sona erecek.

 

Ayrıntılı bilgi için “cso.gov.tr” adresini ziyaret edebilirsiniz. Biletler “biletinial.com” adresinden, “SanatCepte” uygulamasından ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesinden temin edilebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu